
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 8 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 70 kHz |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 20 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 60 dB |
| Operating Supply Current | 1 µA |
| Input Bias Current | 10 pA |
| Nominal Supply Current | 4 µA |
| Output Current per Channel | 8 mA |
| Gain Bandwidth Product | 70 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 10 mV (10000 µV) |
| Voltage Gain | 90 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 69.12 dB |
| Input Voltage Noise Density | 300 nV/sqrt Hz |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 70 kHz |
| I/O Voltage | 10 mV |
| Amplifier Type | Low Input Bias Current Amplifier |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54835
Ext.Price$0.54835
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54835 | $0.54835 |
| 10 | $0.43930 | $4.39300 |
| 25 | $0.40144 | $10.03600 |
| 50 | $0.36684 | $18.34200 |
| 100 | $0.33523 | $33.52300 |
| 300 | $0.31796 | $95.38800 |
| 500 | $0.30157 | $150.78500 |
| 1000 | $0.28470 | $284.70000 |
